Komunikaty

I Festiwal Piosenki bez Granic

Muzyka inspiruje, otwiera na nowe, rozwija wyobraźnię. Wspólne śpiewanie poprawia koncentrację, funkcjonowanie pamięci, a nawet umiejętność logicznego myślenia. I jakie to przyjemne, uczyć się razem języków obcych z piosenką!
My o tym wiemy, stosujemy na lekcjach, a w tym roku postanowiliśmy po raz pierwszy zorganizować szkolną imprezę, abyśmy mogli, poprzez zabawę, uczyć się wszyscy razem! Tak powstał pomysł organizacji I Festiwalu Piosenki bez Granic. Bawiliśmy się świetnie: śpiewaliśmy, a  nawet tańczyliśmy! Grand Prix naszego Festiwalu zdobyła JULIA SZANK z klasy I Cg, która wykonała utwór Celine Dion w wersji francuskojęzycznej (bo po francusku śpiewamy najwięcej). Wyróżnienia otrzymali:  Kasia Olak, Zuzia Terlecka i Ania Nowicka z piosenką „Indili” Derniere Danse oraz
Łukasz Grzybowski (I Asp), który wykonał utwór Dance Monkey. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali duże umiejętności wokalne i muzyczną wrażliwość. Krótko mówiąc: co to był za festiwal! Z niecierpiliwością czekamy już na kolejny!