Komunikaty

Do Rodziców

Drodzy Rodzice,
w tej wyjątkowo trudnej sytuacji musimy sprostać nowemu wyzwaniu, jakim jest zdalne nauczanie. Będzie to trudne zarówno dla nas – nauczycieli, jak i dla Państwa i Waszych dzieci. By nam się to udało, musimy wszyscy wykazać się odpowiedzialnością, systematycznością, samokontrolą i umiejętnościami samokształcenia. Dlatego też powinniście Państwo wiedzieć, jak pomóc zorganizować swoim dzieciom warunki do nauki w domu, jak je motywować i wspierać do systematycznego uczenia się poza szkołą, a także jak zadbać o ich bezpieczeństwo w sieci. Niezmierne ważne jest, abyście Państwo w tych dniach byli dla swoich dzieci wsparciem, jednocześnie byście nie przytłoczyli ich swoimi mądrościami i nakazami. Pomóżcie im tak zorganizować czas na naukę, by nie doszło do sytuacji, w której nie będą
w stanie poradzić sobie z nadmiarem prac odkładanych na później. Niech ustalą sobie plan odrabiania lekcji
z uwzględnieniem przerw i konsekwentnie go przestrzegają. Najtrudniejsze lekcje powinni spróbować odrabiać
w pierwszej kolejności. Dobrym pomysłem jest również odrabianie lekcji w dniu, w którym zostały zadane. Nie wymagajmy od młodzieży spędzania na nauce tylu godzin, ile w danym dniu mieliby w szkole – nie sprzyjają temu ani obecna sytuacja ani miejsce – w domu istnieje wiele czynników, które będą ucznia rozpraszać.
Zdalne nauczanie w dużej mierze odbywać się będzie w sieci. Trudno dziś kontrolować młodzież czy nasze dorosłe już dzieci w kwestii tego, czym zajmują się w Internecie, jakie strony przeglądają. Niemniej jednak próbujcie Państwo pytać, czego aktualnie się uczą, jakie portale zostały im zaproponowane przez nauczycieli, poproście żeby kilka z nich Wam pokazali. Na pewno będziecie wtedy spokojniejsi, wiedząc że Wasze dzieci korzystają z bezpiecznych stron czy aplikacji. Wspierając nasze dzieci w nauce nie zapomnijmy jednak o tym jak ważne są relacje międzyludzkie. Zachęcajcie ich Drodzy Rodzice, do kontaktu z kolegami za pomocą telefonu czy komunikatorów. Niech podtrzymują kontakty, niech się wzajemnie wspierają. Wy również pamiętajcie, by rozmawiać ze swoimi dziećmi, okazujcie im swoją miłość i wsparcie
w tych trudnych chwilach.
Zapraszamy do kontaktu z  p. Moniką Królik poprzez komunikator.

Pedagodzy szkolni
Maria Biernacka
Monika Królik
Magdalena Połatyńska