Komunikaty

Wielki sukces naszych uczniów – wybrano najlepsze polskie Booktrailery 2020

Koszalin, Wrocław, Elbląg, Jarocin, Lublin czy Duszniki-Zdrój – aż 69 filmów z 32 miejscowości z terenu całej Polski wzięło udział w III Ogólnopolskiej Edycji Booktrailer Film Festival. Pięć najlepszych polskich produkcji tego roku zostało właśnie wyłonionych i to one wezmą udział w wielkim, międzynarodowym finale w Brescii, region Lombardia we Włoszech. Pierwsze miejsce otrzymała filmowa rekomendacja powieści Barbary Haworth-Attard „Teorie względności”, zrealizowana przez uczniów klasy I CG VI LO w Koszalinie: Alicję Rodziewicz, Julię Bożek i Nataniela Chirkowskiego. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Z uwagi na epidemię, finałowe gale – zarówno ta w Nowym Targu, jak i główna, organizowana w Lombardii – zostały przesunięte na jesień.