Komunikaty

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Uczniowie klasy III B i klasy III D pod opieką p. Marii Biernackiej biorą udział w projekcie edukacyjnym Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych i Fundację GPW, której Fundacja WIB jest partnerem. Celem projektu jest edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy.
Uczniowie podzieleni na 15 zespołów, aktywnie grają na giełdzie wirtualnymi środkami finansowymi. Każdy zespół ma do dyspozycji 20.000 zł. Młodzież inwestuje swoje środki w akcje różnych firm np. PKNORLEN, KGHM, DINOPL, ALLEGRO itd., pomnażając swoje środki, a czasem tracąc w zależności od podjętych decyzji i zmian na rynku światowym i giełdowym. Do tej pory na najwyższej pozycji w województwie zachodniopomorskim znajdują się zespoły: „Owocówki” – 28 miejsce, „Aparatki” – 35 miejsce i „Palacze kalorii”- 44 miejsce itd.  Trzymamy kciuki za wszystkie zespoły, aby zakwalifikowały się do kolejnego etapu, którego wyniki będziemy znali 15 stycznia 2023 r.