Komunikaty

I Ogólnopolski Konkurs Giełdowy – Młody Inwestor

Dnia 19 kwietnia 2023 r. pięciu uczniów naszej szkoły pod opieką p. Marii Biernackiej  wzięło udział w I Ogólnopolskim Konkursie Giełdowym – Młody Inwestor, organizowanym przez Politechnikę Koszalińską Wydział Nauk Humanistycznych. Celem konkursu było sprawdzenie swojej intuicji w inwestowaniu środków finansowych.
Uczniowie mieli do wykonania zadanie praktyczne, polegające na handlu na platformie transakcyjnej „xStation5” Domu Maklerskiego XTB, stanowiącej symulację rynku giełdowego. Każdy uczestnik otrzymał rachunek inwestycyjny
z określoną kwotą wirtualnych pieniędzy, które musiał zainwestować by uzyskać możliwie najwyższą stopy zwrotu na wybranym rynku (akcje, ETF-y, kontrakty CFD na produkty) przy złożeniu minimum 10-ciu zleceń.

Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie Julia Wołodkiewicz i Sylwia Lipińska z klasy III b,  obie dziewczynki otrzymały wyróżnienia. GRATULUJEMY!