W naszej szkole odbył się wyjątkowy wieczór poetycko‑muzyczny poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej – poetki, której słowa od lat poruszają kolejne pokolenia. Spotkanie poprowadziły p. Katarzyna Jacewicz i Lena Ignaczak, wprowadzając publiczność w świat pełen emocji, czułości i muzyki.
Podczas wieczoru zaprezentowano interpretacje wierszy Osieckiej w wykonaniu uczniów oraz zaproszonych gości. Nie zabrakło także kultowych piosenek – publiczność usłyszała m.in. „Niech żyje bal”, „Małgośkę”, „Walc Barbary”, „Nim wstanie dzień” oraz „Czterech pancernych i psa”.
Szczególnym punktem programu były występy wokalne Julii Monkiewicz, która poruszyła publiczność wykonaniem utworów „Kiedy mnie już nie będzie” oraz „Na całych jeziorach Ty”.
Podczas części warsztatowej uczestnicy tworzyli własne „piosenkowe zdania”, inspirowane słowami Osieckiej, która powtarzała, że każda piosenka zaczyna się od jednej prawdziwej myśli.
Wieczór zakończyła wspólna, pełna wzruszeń refleksja o ponadczasowości twórczości Agnieszki Osieckiej. Jej piosenki – jak podkreślili uczestnicy – wciąż żyją, bo są o człowieku, o emocjach, które nie przemijają.
Dziękujemy wszystkim wykonawcom i publiczności za obecność oraz niezwykły klimat tego wydarzenia. To był wieczór, który – miejmy nadzieję – pozostanie w pamięci na długo.



















