Komunikaty

Quiz Wiedzy o Niemczech pt. „Auf einer Deutschtour”

Dnia 16.12.2019 r. odbył się  szkolny Quiz  Wiedzy o Niemczech  pt. „Auf einer Deutschtour”Konkurs przeznaczony był dla klas pierwszych, które reprezentowane były przez dwuosobowe zespoły klasowe. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy uczniów o Niemczech, zachęcenie młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy o kraju naszych zachodnich sąsiadów – ich historii, kulturze, geografii, polityce, zwyczajach, a także wzbudzenie zainteresowania językiem niemieckim  i motywowania do jego nauki. Konkurs odbył się w formie  pytań, na każde z nich uczniowie mieli 10 sekund, by udzielić odpowiedzi.  Najlepsi uczniowie otrzymali oceny cząstkowe celujące i bardzo dobre z języka niemieckiego.

Największą wiedzą  wykazali się uczniowie z klasy I CG: Nataniel Chirkowski oraz  Roksana Skrzypczyk.  Tuż za nimi była klasa  IC SP, którą reprezentowały: Nina Kurek oraz Zuzanna Ziołek. III miejsce zajęła klasa  IDG: Patrycja Broca oraz Emilia Jarzyńska

Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

germanistki: pani P. Byrzykowska oraz pani J. Stankowska