Komunikaty

Szczepienia uczniów przeciwko Covid-19

Szanowni Rodzice i Opiekunowie Uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie, Drodzy  Uczniowie

Rusza akcja  Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dotycząca szczepienia uczniów od 12 roku życia – do której włącza się także nasze Liceum –  szczegółowo opisana przez Ministra Zdrowia
w liście do  Dyrektorów Szkół, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów załączonym  poniżej.
https://www.gov.pl/web/zdrowie/list-ministra-zdrowia-do-dyrektorow-szkol-pedagogow-rodzicow-w-sprawie-wykonywania-szczepienia-przeciwko-sars-cov-2-wsrod-nieletnich-uczniow-w-wieku-od-12-do-15-roku-zycia

Zachęcamy również do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) oraz aktualnymi informacjami na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii. Materiały
te odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości dotyczących szczepień przeciwko COVID-19:         

          •  „Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych – materiały edukacyjne”

          • „Szczepienia uczniów od 12 roku życia – materiały informacyjne”

Powyższe materiały posłużą również wychowawcom klas do przygotowania zajęć informacyjnych w ramach godzin wychowawczych od 1 do 3 września.

Od 6 do 10 września  2021 r. –  w drugim tygodniu września – będą zbierane kwestionariusze medyczne (deklaracja szczepienia) wypełnione przez rodziców dzieci, które do tego czasu się nie zaszczepią.

Deklaracja szczepienia

Kolejny krok to zbieranie przez wychowawców klas kwestionariuszy zgody wypełnionej przez rodziców bądź opiekunów osoby małoletniej.

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19

Kwestionariusze mogą złożyć także uczniowie pełnoletni.

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby pełnoletniej przeciw COVID-19

Od 13 do 17 września odbędzie się tzw. tydzień szczepień; na podstawie kwestionariuszy przeprowadzona zostanie akcja szczepień w punkcie szczepień SANATUS sp. z o.o. sp. k. ul. Żwirowa 10 w Koszalinie lub na terenie szkoły, jeśli zgłosi się wystarczająca liczba chętnych (akcja szczepień w wybranym miejscu uzależniona zostanie od liczby chętnych).

Obejrzyj:
Film edukacyjny – szkoły ponadpodstawowe. Szczepienie. Profilaktyka chorób zakaźnych.