Komunikaty

Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS

1 grudnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS. W tym dniu, uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w prelekcji, którą poprowadziła p. Anna Kasperska wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie. Podczas wykładu poszerzyliśmy wiedzę  z zakresu dróg  zakażenia, metod leczenia AIDS, poznaliśmy najnowsze  dane statystyczne i przede wszystkim sposoby zapobiegania zakażeniu wirusem HIV. Uczennica klasy III Bg Wiktoria Klinkosz, prowadząca spotkanie, przypomniała nam sylwetkę Freddiego Merkury, słynnego wokalisty zespołu Queen, który w 1991 roku zmarł z powodu AIDS.  Tłem do naszego spotkania były niezapomniane i nadal  żywe utwory Queen.

Uczniowie, mieli również możliwość udziału w konkursie wiedzy o HIV/AIDS oraz w konkursie na plakat o tej tematyce.

Gratulujemy zwycięzcom!

Konkurs wiedzy o HIV/AIDS:
    1 miejsce KIELIŃSKA AMELIA uczennica klasy III Cg
    2 miejsce CZARNECKA AGNIESZKA uczennica klasy III Bg
    3 miejsce PIOTROWSKA JULIA uczennica klasy  III Eg

Twórcze wykonanie plakatu o tematyce HIV/AIDS:
    JACHIMOWSKA KORNELIA , BEŁWON MILENA uczennice klasy III bsp
    SZCZOT JULIA, PAWLICZUK KATARZYNA  uczennice klasy I C

Dziękujemy, Pani Annie Kasperskiej za podzielenie się swoją wiedzą, wychowawcom za zaangażowanie młodzieży
w przygotowanie i przebieg konkursu, koleżankom Anecie Ślubowskiej – Szygendzie, Katarzynie Śroń oraz Aleksandrze Wolskiej  za pomoc w dekoracji oraz przygotowaniu zaproszeń i dyplomów. Serdeczne podziękowania należą się również sponsorom nagród, Radzie Rodziców, zaprzyjaźnionym lekarzom z Polikliniki Koszalińskiej oraz nauczycielowi wychowania fizycznego , p. Januszowi Graczykowi.

Organizatorzy: Wioleta Przewdziękowska, Agnieszka Różycka, Beata Sławna – Guzowska