Komunikaty

Udział naszych uczniów w prelekcjach organizowanych przez Politechnikę Koszalińską

W środę uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcjach organizowanych przez Politechnikę Koszalińską. Każdy
z wykładów dotyczył innego zagadnienia. W ramach wykładu „Etykieta bez tajemnic” uczniowie poznali sposoby znakowania żywności i czytania etykiety. Jest to ważny temat, gdyż podawanie informacji na temat żywności na etykiecie czy opakowaniu służy ochronie zdrowia konsumentów i umożliwia im dokonywania świadomych wyborów spośród szerokiego asortymentu produktów znajdujących się na rynku. Natomiast drugi wykład pt. „Owady, jako źródło białka” ujawnił perspektywę żywności przyszłości, a najbardziej odważni mieli okazję spróbowania suszonych owadów. Nie możemy już doczekać się kolejnych wykładów!