Komunikaty

Uczniowie VI LO w Koszalinie zagrają w finałach wojewódzkich licealiady

Wojewódzkie ćwierćfinały licealiady w kategorii piłka nożna chłopców odbyły się 17 maja 2023 roku, w Koszalinie. W tym etapie rozrywek wzięły udział drużyny z Darłowa, Białogardu, Świdwina, Szczecinka i Koszalina, które rywalizowały o miejsce w finałach wojewódzkich.

Jednym z wyróżniających się zespołów tego turnieju był, późniejszy triumfator, zespół z VI Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie. W drodze do finału w rywalizacji nie stracił bramki, zdobywając 9 goli. W finale pokonali Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białogardzie 4:2, zdobywając awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się 30 maja w Kołobrzegu.

Młodzi piłkarze z Koszalina, którzy uczą się na co dzień w klasie sportowej o profilu piłka nożna pod patronatem Bałtyku Koszalin, prezentowali wysoki poziom gry, dobrą technikę i doskonałą współpracę zespołową. Zawodnicy z VI Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie będą walczyć z najlepszymi drużynami innych szkół, aby zdobyć tytuł mistrza województwa i awansować do finału ogólnopolskiego.