Komunikaty

Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się do akcji „Pola Nadziei”

W ramach akcji „ Pola Nadziei” 9 października 2023 r. wolontariuszki i wolontariusze z klasy III A posadzili cebulki żonkili przed budynkiem szkoły.

Pola Nadziei –  to coroczna ogólnopolska kampania, która ma nam przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie choroby. Symbolem akcji jest żółty żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. Poprzez swą łagodność    i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji. Co roku – w październiku tysiące ludzi na całym świecie sadzi żonkile: przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi na tę chorobę. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywa się akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby  hospicjum – wolontariusze wychodzą na ulice i rozdają kwiaty kwestując na rzecz nieuleczalnie chorych.

Dziękujemy zaangażowanej klasie III A i p. prof. W. Przewdziękowskiej

Mariola Włodarczyk