Komunikaty

Prelekcje dotyczące profilaktyki uzależnień

26 października uczniowie klas pierwszych i trzecich uczestniczyli prelekcji dotyczącej profilaktyki uzależnień prowadzonej przez panią Adriannę Grontkowską. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób środki psychoaktywne działają na organizm człowieka i jakie są skutki ich stosowania. Prowadząca zajęcia zwróciła uwagę na problem uzależnień wśród młodzieży. Przedstawiła uczniom jakie są skutki palenia papierosów i picia alkoholu przez kobiety w ciąży dla ich przyszłych dzieci. Uczniowie zaobserwowali na lalce fantomowej w jaki sposób nikotyna dociera do płodu oraz wygląd niemowlęcia z zespołem FAS. Korzystając ze specjalnych gogli, uczniowie mogli sprawdzić w jaki sposób postrzega otoczenie osoba po spożyciu alkoholu czy środków psychoaktywnych.