Komunikaty

,,Koszalińska szkoła przyjazna dla autyzmu”

4 grudnia 2023 r. nasze liceum odwiedziła fundacja „Zdążyć z Miłością” wraz z samorzecznikiem Kacprem Rudakiem
w ramach kampanii „Koszalińska szkoła przyjazna dla autyzmu”. Kacper Rudak jest osobą ze spektrum autyzmu, absolwentem studiów magisterskich z pedagogiki oraz studiów inżynierskich i magisterskich z Inżynierii Środowiska na Politechnice Koszalińskiej. Na spotkaniu wystąpił z prezentacją, którą sam przygotował, aby przybliżyć to, z czym sam musi się na co dzień zmagać, czyli ze swym autystycznym postrzeganiem świata. Przedstawił również ścieżkę rozwoju, ponieważ chce pomagać i nieść nadzieję osobom z autyzmem i zespołem Aspergera. Młodzież miała okazję zrozumieć osoby w spektrum autyzmu, dowiedzieć się jak funkcjonują, z jakimi trudnościami edukacyjnymi i społecznymi się spotykają i jak można im pomóc.