Komunikaty

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który w naszym liceum uczniowie obchodzili, rozwiązując zadania związane z językiem polskim. Były więc „sercowe” frazeologizmy, językowe dylematy ( wskazanie poprawnej formy zwrotów, wyrażeń) czy „60 sekund”- tu należało zapisać jak najwięcej przykładów np. nazw polskich miast
z imieniem męskim. Przedstawiciele klas I-III świetnie się bawili, głowiąc się nad poszczególnymi zadaniami. Najlepsi wśród klas pierwszych okazali się przedstawiciele klasy I e, spośród klas drugich – uczniowie kl. II o, a z klas
trzecich – kl. III d, którzy znaleźli się w finale. Szkolnymi Mistrzami Języka Polskiego okazali przedstawiciele klasy II o Nikola Nastula i Andy Ćwięka . Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękując pięknie za wspólną zabawę. Warto poszerzać swoje słownictwo, także poznając znaczenie słów już nieco zapomnianych, więc uczniowie przygotowali rysunki przedstawiające archaizmy, np. latorośl, monidło czy etażerka.