Komunikaty

Żonkilowe Pola Nadziei

Jesienią, jak co roku, uczniowie naszej szkoły posadzili przed szkołą cebulki żonkili. Przyszła wiosna i nasze żółte Pole Nadziei dla koszalińskiego hospicjum zakwitło.

 „Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany przez hospicja, polegający na sadzeniu żonkili jesienią. Kiedy zakwitają wiosną są rozdawane w ulicznych kwestach. Zadaniem kampanii „Pola Nadziei” jest pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów. Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie,  przypomina o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

Nasi uczniowie z  kl. I b, I g, I p, II a, II g, III a, IV c w sobotę i niedzielę  – 23 i 24 marca – zbierali fundusze w galeriach handlowych. Ofiarodawcom, w zamian za datek, wręczali żonkila.

W akcji uczestniczyło 32 wolontariuszy naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie, życzymy wytrwałości w niesieniu dobra.

Mariola Włodarczyk i Magdalena Lewandowska