Komunikaty

Wieczór z Czesławem Miłoszem

Z okazji Światowego Dnia Poezji i Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową w naszej szkole odbyło się spotkanie muzyczno-poetyckie  pn : „Miłość zna wszystkie języki świata”. Motywem przewodnim były utwory o miłości Czesława Miłosza (rok 2024 ogłoszony jego rokiem przez Senat RP) oraz współczesne utwory ukraińskich autorów („Ukraińskie wiersze miłosne”). 

Szkolny bufet za sprawą dekoracji zakupionych i przygotowanych przez organizatorów zamienił się w nastrojową scenę. Przy słodkim poczęstunku w cudownej atmosferze można było wysłuchać utworów czytanych przez uczniów VI LO i SP nr 18 w Koszalinie a także osoby dorosłe, m.in.: Tomasza Czuczaka – Sekretarza Miasta Koszalina, Karinę Gajdę – Dyrektora SP nr 18 w Koszalinie, Paulinę Miszczyszyn – wicedyrektor VI LO, Anettę Idziorek i  Agnieszkę Kowalską – nauczycielki VI LO. Scenariusz wieczoru wzbogacony był także śpiewem solowym przy dźwiękach gitary  (śpiew i gitara – Piotr Arnold oraz Bartłomiej Czyżewski; DJPiksu).

Wieczór poezji to niezwykle ciekawa forma spotkania ze sztuką. Prześledziliśmy życiorys noblisty, jego miłosne podboje i największe osiągnięcia. Odbył się również quiz znajomości biografii bohatera wieczoru. Najlepsi zostali nagrodzeni książkami poświęconymi temu wielkiemu poecie.

Gorąco dziękuję wszystkim za aktywny udział: dyrekcji, nauczycielom, gościom i uczniom (recytatorom oraz kl. 1a humanistyczno-medialnej), natomiast za pomoc w organizacji składam podziękowanie: Agnieszce Chodalskiej, Monice Pikur, Justynie Kołeckiej, Eleonorze Kaźmierczak.

Działania odbyły się w ramach projektu IOM finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki.

Katarzyna Jacewicz