Komunikaty

Jour des crêpes – Dzień Francuski z naleśnikiem w roli głównej

W pierwszym tygodniu kwietnia zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Francuski z naleśnikiem w roli głównej. Warto wiedzieć, że pierwszy przepis na naleśniki, czyli crêpes pochodzi z francuskiej książki kucharskiej z 1540 r. , a regionem, który szczególnie szczyci się wypiekiem naleśnikowego ciasta jest Bretania. Naleśniki podawane są na słodko i słono
z rozmaitymi dodatkami, a ciekawą ich wersją są galettes, wypiekane tradycyjnie z mąki gryczanej we wspomnianej już Bretanii oraz Normandii. U nas też było pysznie! Kto nie spróbował, niech żałuje!
Nie byliśmy też obojętni na głodnych wiedzy 🙂 – specjalnie dla nich przygotowaliśmy quiz o Francji, w którym najlepszy wynik uzyskały Asia i Judyta – gratulujemy!
Kończąc, pragniemy dodać, że jesteśmy wrażliwi na los zwierząt, dlatego dochód ze sprzedaży naszych frykasów, całe 386 złotych i 13 groszy, postanowiliśmy przeznaczyć na pomoc dla schroniska. À bientôt.