Komunikaty

List do Absolwentów

List do Absolwentów

Czar wiosny jest sugestywnie odmalowany sztuką, dźwiękiem i … pięknie kwitnącymi kasztanami. To one stały się metaforą nadchodzącej dojrzałości.

Dziś dzień zakończenia roku szkolnego, dzień, w którym otrzymacie świadectwa ukończenia szkoły. Przed Wami egzamin dojrzałości. Egzamin, który oznacza coś więcej niż tylko sprawdzenie wiedzy. To symboliczne wyjście z dzieciństwa, zaznaczenie zmiany statusu społecznego, wejście w dorosłość. To moment, który zdarza się w życiu tylko raz. Piękny.

I tak powinno być, ale nie jest. Świat nas zaskoczył. Wirus stał się częścią procesu globalizacji. I choć rzeczywistość jest nam coraz bardziej znana i coraz więcej o niej wiemy, to paradoksalnie niewiele wiemy o tym, co najbliższe. Nie wiemy, kiedy się spotkamy, kiedy usiądziecie za stolikiem egzaminacyjnym i kiedy nadejdzie sukces i czas radości.

Stoicie na rozdrożu, poddajecie się chwili własnej retrospekcji, ale i pewnie ekscytacji tym, co przed Wami. Mimo wszystko będzie dobrze i jeszcze będzie pięknie. Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń. Jeden sukces już macie – ukończyliście szkołę. Jednak pamiętajcie: sukces nie lubi bezczynności.

Życzę więc odwagi, wewnętrznej siły, dobrych emocji. Doświadczajcie wszystkiego, co najlepsze.

A lata spędzone w szkole średniej, wierzcie, to czas, którego się nie zapomina i powraca się do niego niezależnie od wieku.

Do zobaczenia na maturze.

Jolanta Kowalska – dyrektor szkoły